AMK kemp Hranice, p. s. ÚAMK ČR

Okolí

Zajímavosti Hranická propast a vyhlídka na Moravskou bránu, hrad Helfštýn, hrad Kunzov, po stopách zřícenín hradů v okolí Hraníc, tobogán na místní plovárně, golf v Radíkově, Zbrašovské aragonitové jeskyně a čtyři prameny teplické kyselky, cyklostezka Bečva, hypostezka Slavíč, vyhlídkový let Drahotuše, postopách starých mlýnů, koupání v lomu Olšovec
Hrady, zámky a tvrze
čtvrtek, 9. prosinec 2021. Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Hrady, zámky a tvrze a cestování po krajích českých.


Kostel sv. Kateřiny

  • Královéhradecký kraj
  • Zlatá Olešnice

Pozdně renesanční kostel sv. Kateřiny ze 17. stol., upravený v 18. stol. zchátral po 2. světové válce. Před demolicí ho zachránila iniciativa obce, občanů i německých rodáků na přelomu tisíciletí. Prochází postupnou obnovou.
Kněžice
Kněžice
Plzeňský kraj
socha sv. Blažeje
socha sv. Blažeje
Středočeský kraj

Nová videa

 Adršpach - Skalní město |4K|

Zříceniny skalního hradu postaveného zřejmě v 1. třetině 14. století Janem Lucemburským. Od r. 1381 v rukou pánů z Náchoda, r. 1430 obsazen husity. R. 1447 vykoupen Slezany a zbořen.

Nově jsme napsali

Jaká je vlastně historie betlémů, které se v této době objevují na veřejných prostranstvích i u nás doma

Začalo to ve stísněném prostoru jeskyně, který se stal prvním betlémem a improvizovanou kaplí a kde také proběhla první slavnostní půlnoční mše, kterou odsloužil František z Assisi 24. prosince roku 1223.

Dva základní druhy středověkého záchodu na hradech a dalších stavbách v Česku, Irsku a Británii

V tomto článku do toho šlápneme a probereme tematiku středověkých záchodů v Česku, Irsku a Británii. Bude řeč o dvou základních typech středověkých záchodů na hradech a dalších středověkých stavbách, tzv. vnějších a vnitřních záchodech.

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Nově vložené obrázky

Památky podle krajů, okresů a měst / obcí

Finanční dary a podpora serveru v (BTC). Děkujeme za příspěvky na rozvoj.
BTC sponzoring

Spolupracující, partneři serveru

Hledáte příjemné ubytování nebo chaty a chalupy blízko hradů a zámků? Prostřednictvím portálu MegaUbytko.cz si můžete rezervovat ubytování v Česku nebo ubytování na Slovensku. Širokou nabídku ubytování a množství tipů na výlety najdete také na stránkách ubytování Šumava a ubytování Jeseníky. Pokud chcete mít soukromí doporučujeme ze seznamu vybírat chaty a chalupy v klidném prostředí.
© 2021 FTonline s.r.o.
Hledáte kemp, penzion nebo hotel?